Belediye Başkanımız Aksoy’dan Cumhuriyetin 100. Yıl Mesajı


Belediye Başkanımız Suphi Aksoy, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 Başkan Aksoy mesajında;

"Öz yurdunda işgalleri kabullenmeyen milletimiz, İstiklal Savaşı’yla kenetlenen ruhların sarsılmaz iradesini ortaya koyarak, imkânsızlıklar içinde bağımsızlığını tesis etmiştir. Milletimiz, bu bilinç ve kararlılıkla, donanım ve imkân bakımından kendinden üstün olan güçlerle kadını, erkeği, yaşlısı ve genci ile birlikte karşı karşıya gelmekten asla korkmamış, sarsılmaz imanıyla, vatanı ve milleti için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak zaferlere imza atmıştır.

Milletimizin bağrından çıkan kahraman askerlerimiz, dün nasıl ki Anadolu’da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehdit ve tehlikeleri bertaraf ettiyse, bugün de yarın da  aynı iradeyi ortaya koyarak bunu bir kez daha tüm dünyaya gösterecek güce ve iradeye sahiptir. Millet olarak Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de düzenlenecek etkinliklerle kutlanacaktır. ‘Yaşasın Cumhuriyet’

Rabbim ordumuzu her daim muzaffer eylesin.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Mücadelemizde göstermiş oldukları eşsiz fedakârlıklarıyla ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." dedi.

Eklenme Tarihi: 28.10.2023 18:52