Zabıta Ekiplerimiz Öğrenci Sağlığı İçin Kantinlerde Denetim Yaptı


Belediyemiz her alanda olduğu gibi halk sağlığını da ön planda tutarak özellikle okullarda eğitim gören öğrencilerinde sağlığını düşünerek okul kantinlerinde denetimlerini sıklaştırıyor.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, eğitim ve öğretim sezonun başından bu yana öğrencilerin sağlığı için okul kantinlerinde hijyen ve sağlıklı gıda satışı denetimleri gerçekleştiriyor.

Geleceğin teminatı olan öğrencilerin sağlığına önem veren Belediyemiz, okul kantinlerinde öğrencilerin sağlıklı besinler tüketmesi için denetim gerçekleştiriyor. 2023-2024 eğitim-öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte Belediyemiz Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelindeki ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda bulunan kantinlerde sıkı denetim yapıyorlar.

Özellikle hijyen konusunda sıkı bir denetim gerçekleştiren ekipler kantincileri gazlı içecek, çikolata ve kızartma gibi zararlı ürünlerin satışını yapmamaları konusunda da uyarıyor. Kantinlerde gazlı içecek, kızartma ve cips satışı yapanlara uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, ürünlerin son kullanma tarihi ve hijyen kontrolü de yapmaya devam ediyorlar. 

Kantin işletmecilerine satılmaması gereken ürünler, kantinde olması gereken hijyen şartları ve ürünlerin son kullanma tarihinin kontrol edilmesiyle ilgili bilgi veren ekipler, kurallara uyan kantincilere teşekkür etti.

Zabıta Ekiplerimiz, öğrencilerin sağlığı için ilçedeki tüm okullarda kantin denetimlerini belirli aralıklarla sürdürmektedirler.

Okul kantinlerinde yapılan denetimlerden dolayı öğrenci velileri ve öğrenciler zabıta ekiplerine teşekkür ederek denetimlerin daha sık yapılmasını talep ettiler.

Eklenme Tarihi: 08.01.2024 12:15