Zabıta Ekiplerimiz Denetimlerini Sıklaştırıyor


Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Şube Ekiplerince halk sağlığı için ilçe genelindeki market, bakkal, fırın, kasap ve okul kantinleri ve yemekhanelerinde denetimler sürdürülüyor.  Belediye Başkanımız Suphi Aksoy’un talimatlarıyla halk sağlığı için denetimlerini sıkı tutan ekipler özellikle halkın en yoğun şekilde hizmet aldığı marketler ve fırınlar üzerinde durarak, işyerlerindeki ürünleri ve depolarını kontrol edip kurallara uymayan işletmeler hakkında işlem yapıyorlar.

Bozova ilçe merkezinin yanı sıra, kırsal mahallelerde de denetimlerini sürdüren ekipler market, bakkal ve fırın gibi gıda işletmelerinde denetimler gerçekleştirerek, marketlerde ürünlerin son kullanma tarihi ve fiyat etiketi denetimini fırınlarda da ekmek gramajı ile üretim alanının hijyeni kontrolünü gerçekleştirmeye devam ediyorlar.

Market, bakkal, fırın ve kasapların yanı sıra yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte okullardaki kantinler, yemekhaneler ve okul çevrelerinde seyyar satıcıların satış yapmamaları içinde denetimlerini sürdürüyorlar.

Belediye Başkanımız Suphi Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada vatandaşların güvenli bir şekilde alışveriş yapabilmesi, kaliteli gıda tüketimi için zabıta ekiplerinin ilçe genelinde sahada olduğunu dile getirerek, “Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Şube Ekiplerince ortaklaşa yapılan denetimlerde halkımızın kaliteli, hijyen kurallarına uygun şekilde üretilen ve satılan ürünlere ulaşmasını sağlamak için sahada denetimler gerçekleştiriliyor. Paketli gıda satışı yapan marketlerde ürünlerin son kullanma tarihi ve fırınlarda da gramaj ve temizlik konusunda dikkatli davranıyoruz, esnafımızın da hassasiyet göstermesini rica ediyoruz.” diye konuştu. Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz halkın kaliteli, hijyen kurallarına uygun şekilde daha sağlıklı ürünler tüketmesi için ilçe genelinde denetimlerini aralıksız sürdürecekler.

Eklenme Tarihi: 23.10.2023 16:20