HAŞEREYE KARŞI İLAÇLAMA


Daha temiz ve daha yaşanılır bir Bozova için, Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, larva başta olmak üzere karasinek ve sivrisinek ile mücadele için ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yaz aylarında gecelerin kâbusu olan ve uykuları bölen sivrisinek, karasinek ve diğer haşerelere karşı Belediye Başkanımız Suphi Aksoy’un talimatları doğrultusunda Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz Bozova merkez mahalleleri başta olmak üzere tüm kırsal mahalle ve mezralarda belirlenen program dahilinde ilaçlama çalışmalarına gece geç saatlere kadar sürdürdüler. 

Halkın sağlığını düşünerek yaz aylarının kara kâbusu olan sivrisinek ve karasinekle mücadele için 6 ekiple Bozova ilçe genelinde girilmedik sokak cadde ve mezra bırakılmadan ilaçlama çalışmaları tam hız devam ediyor. Teknik donanımlı araçlar ile çalışan deneyimli belediye personelinin, gün içinde ve gece geç saatlerde düzenli olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bozova Belediye Başkanımız Suphi Aksoy, ilaçlama ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, ‘Her zaman halkımızın sağlığını ve refahını ön planda tutarak her alanda olduğu gibi ilaçlama alanında tüm ekibimizle halkımıza hizmet sunma adına günün belirli saatlerinde sıcak yaz aylarında ilaçlama çalışmalarımız devam edecektir’ dedi.

Eklenme Tarihi: 16.05.2023 10:51