Depremzedeleri Yalnız Bırakmadık


Merkez üssü Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde 6 Şubat sabahı meydana gelen 7,8 ve 7,6 şiddetindeki depremler bölge illerinin çoğunda hissedilirken, ilçemizde de hissedildi. Depremin ilk saatlerinden itibaren gerek depremde zarar gören vatandaşlarımız olsun, gerekse çevre illerinde yaşanan deprem sonrasında ilçemizde barınma için gelen tüm vatandaşları yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Suphi Aksoy, her ihtiyaçların karşılanması içinde gerekli tüm birimlere talimat vererek sıkıntıların anında giderilmesini sağladı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ DEPREMİN İLK SAATLERİNDE MEYDANDAYDI 

Bölgemizde yaşanan depremin ardında ilk olarak depremde etkilenen yerleşim yerlerinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanımız Suphi Aksoy, evleri hasar gören vatandaşların mağdur olmaması için belediyenin tüm imkanlarını kullanarak barınma sorununa çözüm buldu. Barınmanın yanı sıra diğer ihtiyaçlarında karşılanması için desteklerde bulundu. Depremin ilk gününden itibaren tüm belediye personelini seferber eden Belediye başkanımız Suphi Aksoy, ’11 ili etkisi altına alan ve binlere kişinin yaşamına neden olan depremin bir kez daha yaşanmaması için temenni ediyorum. Depremde yaşamlarını yetirenlere Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. İlçemizde ve bölgemizde yaşanan depremin bir daha yaşanmamasını diliyorum. Deprem sonrasında evleri ve iş yerleri hasar gören tüm vatandaşlarımıza anında ulaşarak her türlü ihtiyaçların karşılanması içinde belediye olarak gerekli tüm desteklerimizi sağladık, sağlamaya da devam ediyoruz. Depremin yaşandığı ilk günden itibaren Adıyaman il merkezi başta olmak üzere tüm kırsal köylerine de belediye olarak her türlü desteğimizi sağlıyoruz’ dedi.

BARINMA SORUNU YAŞANMADI

Depremin yaşandığı ilk günden itibaren hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için Belediyemize ait kültür merkezleri başta olmak üzere diğer birimlerimizin halkımıza açılması için gerekli tüm imkanlarımızı sağladık. Barınmanın yanı sıra diğer ihtiyaçları da anında giderdik.

ACİL YIKILMASI GEREKEN YAPILAR YIKILDI

Deprem sonrasında Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince yıkılması gereken yapıların acil yıkılması içinde oluşturulan kriz masası bilgileri dahilinde yıkımlara başladık. İlk olarak Eskin mahallesinde acil yıkılması gereken 7 yapının yıkımını gerçekleştirdik. Bunun yanı sıra yine Yaylak mahallemizde acil yıkılması gereken yapıları yıktık.

BAŞKANIMIZ HALKLA İÇ İÇE

Belediye Başkanımız Suphi Aksoy, yaşanan deprem sonrasında gerek Bozova merkez olsun gerekse kırsal mahallelerdeki depremzedeleri yalnız bırakmayarak hem acılarına ortak oldu. Hem de depremin yaralarını kısa sürede sarma adına talep ve isteklerini dinleyerek kısa sürede çözüme kavuşturduğu öğrenildi.

Eklenme Tarihi: 28.02.2023 14:27