Başkan Aksoy, korona günlerinde esnafına destek çıktı!


Bozova Belediyesi koronavirüs salgını ile verdiği mücadelenin yanında birde esnafını düşünerek kiradaki taşınmazlardan 3 ay kira almayacağını açıkladı.

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, koronavirüsün ülkemizde görülmesinden bu yana ilçede aldığı tedbirlerle vatandaşın takdirini toplamaya devam ediyor. 
Bozova Belediyesi ekipleri koronavirüs kapsamında dezenfekte, temizlik, maske ve eldiven dağıtımı, uyarı yazılarıyla ilçe genelinde tedbirleri en üst düzeye çıkarırken, bu kezde esnafını düşünerek bir adım attı. Başkan Aksoy’un talimatlarıyla belediyeye ait kiradaki taşınmazlarda bulunan esnaflardan koronavirüs dolayısıyla 3 ay boyunca kira alınmayacak. Ekonomik sıkıntının önüne geçmeyi hedefleyen Başkan Aksoy, 10’a yakın kiraya verdiği belediye yerlerini işleten esnafın yanında olduğunu duyurdu. 
3 ay boyunca kira ödemeyecek olan esnaflar böyle bir çalışma başlattığı için Başkan Suphi Aksoy’a teşekkür etti. 
Esnafının her zaman yanında olduğunu ifade eden Başkan Aksoy; ‘’ Bu zorlu süreçte nasıl ki koronavirüs ile mücadelemizi vatandaşlarımız ile veriyorsak, bizlerde belediye olarak esnafımızın yanında olup onların ekonomik sıkıntı yaşamadan işlerini sürdürmelerini istiyoruz. Bu yüzden 10’a yakın belediye ait yerlerimizde kirada olan esnafımızdan 3 ay boyunca kira almayarak onları bir nebzede olsa rahatlatmak istedik’’ ifadelerine yer verdi.

Eklenme Tarihi: 13.04.2020 11:19